Founders
Guendalina Salimei, Architect
Giovanni Pogliani, Architect
Renato Quadarella, Architect
Giancarlo Fantilli, Landscape Architect
Roberto Grio, Architect
Mariaugusta Mainiero, Architect
Project Leaders
Barbara Bagaglia, Architect
Luisella Pergolesi, Architect
Claudio Salimei, Architect
Research
Michele Astone, Engineer
Giusi Ciotoli, Architect
Angela Fiorelli, Architect
Sarah Karimi, Architect
Anna Riciputo, Architect
Administration
Francesca De Marchi, Administration
Giovanna Lo Re, Tender Office
Lucia Capitoni, Secretary
Team
Valentino D’Agostino, Architect
Lorenzo Di Carlo, Architect
Elisa Di Renzo, Architect
Ilaria Eterno, Architect
Martina Fiorentini, Engineer
Susanna Grillo, Architect
Davide Pellegrini, Architect
Annalisa Pilati, Architect
Lara Piselli, Architect
Paola Quarta, Engineer
Valentina Savelli, Architect
Nicola Turotti, Architect
Stefano Volpe, Architect
1994-2019
Cosimo Ambrogio, Beatrice Amodeo, Federica Amore, Davide Andriola, Tommaso Angeletti, Ivo Astazi, Inga Atvirukas, Fabio Barilari, Alessandra Barnabei, Chiara Belcastro, Luca Bernardi, Monica Bertazzoni, Nicola Bissanti, Alessandro Maria Boschin, Marco Bottoni, Valerio Bramucci, Maurizio Brilli, Maria Teresa Bruca, Flavio Buccella, Gianni Carletti, Tiziana Carlucci, Emanuele Carmignani, Valentina Casale, Giorgia Castellani, Emanuela Ceccarelli, Gabriele Chiaretti, Luca Ciliani, Emanuel Ciuffreda, Simone Colucci, Licia Comune, Francesca Contuzzi, Giovanni Croce, Greta Crola, Gianluca Daga, Francesco D’Ambrosio, Denise Damiani, Elisabetta Dattilo, Massimiliano Davì, Silvia De Angelis, Alessandra De Berardis, Marco De Francesco, Alejandro De La Rosa, Alessandro Della Polla, Ilaria Di Clemente, Alessandro Di Clemente, Valeria Di Cola, Lucilla di Paolo, Martina di Pardo, Silvia Di Siena, Valeria Di Toro, Claudia Di Virgilio, Monika Dinkel-Carina, Enza Donato, Anna Esposito, Katia Fabbri, Alessandra Faticanti, Romina Fava, Fabio Ferone, Silvia Frezza, Giuseppe Galante, Francesco Gentilucci, Lucilla Ghirga, Giulia Giampiccolo, Lucio Giecillo, Bruno Giuseppini, Anna Chiara Giustizieri, Ricardo Lorenzo Gomez, Egest Goxhaj, Andrea Greco, Pasquale Greco, Alberto Gurruchaga Pérez, Fabrizio Iacurci, Lucrezia Iannaci, Gianmarco Iannelli, Paolo Invidia, Aldona Maria Kriet, Andrea Laganà, Claudia Lahman, Marta La Pica, Nadia Leccese, Mathilde Loubry, Linda Mambrini, Andrea Mancuso, Camilla Manni, Davide Marzo, Mirko Mascioli, Sabrina Mastroianni, Martina Mattia, Elisabetta Mattiucci, Daniele Mecucci, Mario Mele, Giuseppe Mesoraca, Vanessa Mingozzi, Rosetta Mirabelli, Achille Molitierno, Marco Montagliani, Marika Moscatelli, Leon Giulio Niglia, Alessandro Orsini, Valerio Pallottino, Alessandro Pantanella, Maria Parducci, Sara Pascolini, Adelaide Pasetti, Vilma Pasiauraite, Andrea Pavia, Davide Pellegrini, Paola Perri, Lucia Perrone, Veronica Piacentini, Teodora M.M. Piccinno, Valeria Piersanti, Claudia Pitolli, Dea Politano, Antonella Radicchi, Filippo Ratini, Elio Rava, Marta Reina, Alessandra Riccio, Fabrizio Romano, Paolo Rossi, Miguel ÁngelRuiz López, Francesco Ruperto, Michele Savino, Vincenzo Scarano, Carmen Pia Scarilli, Renata Schedler, Augusto Schiavi, Federica Scognamiglio, Maria Cristina Sorvillo, Andrea Romano Sposato, Francesco Tacconi, Giulia Testiccioli, Gabriel Thiellemen, Alice Trusiani, Nicoletta Valanzano, Giulia Vanni, Riccardo Vescio, Giuditta Vicari, Virgilio Vincis, Valerio Vincioni.